Co znaczy to czucie u palca u stopy?

Witam Mam pewien problem z duzym palcem u stopy. Mianowicie po zewnętrznej stronie mam dziwne czucie a właściwie gdy dotykam to czucie jest osłabione zupełnie inne niż duży palec u prawej stopy. Gdy dotykam jest nieprzyjemnie, nie wiem..cos jakby mówienie? Jest to sytuacja niepokojąca i nie wiem czy zgłosic się do lekarza że przejdzie samo. Trwa to trzeci dzień

Możliwe, że nastąpiło uszkodzenie gałązki nerwu, które występuje np. w wyniku długotrwałego ucisku przez ciasne obuwie. Zabieg u fizjoterapeuty powinien przyspieszyć gojenie. Lepiej zbyt długo nie zwlekać. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki