Co znaczy uwypuklenie tylnego obrysu krążka międzykręgowego z osteofitycznym wydłużeniem tylnych krawędzi trzonów?
wynik MRI kręgosłupa szyjnego C4-5 uwypuklenie tyknego obrysu krażka międzykręgowego do około 2mmm powoduje modelowanie przedniej ściany worka oponowego ze zmiejszeniem rezerwy płynowej w przedniej okolicy rzdzenia kręgowego do okolo 1-1,5 mm szerokośvi .Wymiar strzalkowy C4-5 zwęzone do około 2,8-3mm C5-6 Uwypuklenie tylnego pobrysu krążka międzykręgowego z osteofitycznym wydłużeniem tylnych krawędzi trzonów do około 3,5mm w kierunku lewego zachyłka bocznego ,korzenie nerwowe w zachyłakach

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
A jakie objawy? Konieczne łączne zestawienie powyższego wyniku z bezpośrednim badaniem lekarskim. Proponuje udac się do lekarza zlecającego powyzsze badanie