Co znaczy widoczna tylnolewoboczna protruzja krążka międzykręgowego z towarzyszącymi wyostrzeniami?
Witam.Proszę o przetłumaczenie wyniku RM KRĘGOSŁUP SZYJNY.Jestem rok po operacji mam wszczepione dwa implanty,nadal odczuwam bol karku.Na poziomie C4-C5 widoczna tylno-lewoboczna,szerokopodstawna protruzja krążka międzykrgowego modelująca rdzeń kręgowy,wymiar strzałkowy worka oponowego w lini pośrodkowej ok.9mm.Na poziomieC6-C7widoczna tylnolewoboczna protruzja krążka międzykregowego z towarzyszącymi wyostrzeniami krawędzi trzonów kręgów.Zmiany powodują stenozę,wymiar strzałkowy worka ok.9mm

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.