Wynik TK kręgosłupa 45-latki do analizy

Witam ,ostatnio wykonałam badania tk kręgosłupa szyjnego o to wynik c2/c3 pjm tylno lewoboczna,zwężająca lewy zachowek boczny,kanał kręgowy w wym.AP8mm zwężony ,c4/c5 pjm tylno prawoboczna zwężająśca prawy otwór międzykręgowy i modelująca worek oponowy,c6/c7 pjm tylna zwężająca kanał kręgowy,modelująca worek oponowy ,wymiar AP kanłu kręgowego 8mm stenoza

Witam serdecznie,

Wynik badania może sugerować m.in. chorobę krążka międzykregowego czyli dyskopatii. Wynik należy skonfrontować z badaniem fizykalnym, objawami oraz wynikami badań dodatkowych. Dlatego sugeruję udać się do lekarza neurologa i neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.