Wynik TK kręgosłupa 45-latki do analizy
Witam ,ostatnio wykonałam badania tk kręgosłupa szyjnego o to wynik c2/c3 pjm tylno lewoboczna,zwężająca lewy zachowek boczny,kanał kręgowy w wym.AP8mm zwężony ,c4/c5 pjm tylno prawoboczna zwężająśca prawy otwór międzykręgowy i modelująca worek oponowy,c6/c7 pjm tylna zwężająca kanał kręgowy,modelująca worek oponowy ,wymiar AP kanłu kręgowego 8mm stenoza

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania może sugerować m.in. chorobę krążka międzykregowego czyli dyskopatii. Wynik należy skonfrontować z badaniem fizykalnym, objawami oraz wynikami badań dodatkowych. Dlatego sugeruję udać się do lekarza neurologa i neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.