Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy wynik biopsji?

Mam 35 lat i guza piersi. Robiłam biopsję i taki mam wynik: policykliczna lita zmiana ogniskowa piersi prawej o wymiarach 19x24 mm, na godz. 3. W rozmazach bardzo liczne płaty hiperplastycznych komórek nabłonkowych. Obraz może odpowiadać fibroadenoma. Wskazane usunięcie. Bardzo proszę o zrozumiały dla mnie opis badania i gdzie takie zmiany usuwa się w Warszawie. Bardzo dziękuję.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Metody określania statusu receptorów HER2

Witam serdecznie,

Włókniak jest łagodnym guzem piersi, który powstaje na skutek zaburzeń hormonalnych. Leczeniem z wyboru, szczególnie w przypadku zmian dużych, o nierównych obrysach jest chirurgiczne usunięcie.

Na wycięcie powinien skierować Panią lekarz, który zmianę rozpoznał i zalecił biopsję. Guza piersi można wyciąć na oddziale chirurgii ogólnej bądź onkologicznej.

Adresy oddziałów znajdzie Pani w Internecie, natomiast najlepiej gdyby o wyborze miejsca wycięcia guza porozmawiała Pani z lekarzem, który wyda skierowanie na zabieg.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy