Co znaczy wynik eGFR 86?

Proszę o interpretacje eGFR, mężczyzna 26 lat, waga ok 84kg, wynik kreatyniny 1,1, a eGFR 86.

eGFR jest wskaźnikiem wyliczanym na podstawie płci, wieku i masy ciała. Nie można na podstawie pojedynczego badania jednoznacznie określić czynność nerek. Jeśli nie ma żadnych dolegliwości to badanie jest dobre. Jeśli ma pan jakieś dolegliwości to proszę zgłosić się do lekarza.