Co znaczy wynik rtg płuc?

Dzień dobry. Otrzymałem wyniki Rtg płuc z takim opisem: Pole płucne o wzmożonym rysunku podścieliska z pojedynczymi pęcherzami rozedmowymi śr. do 25mm. Drobne zrosty na przeponie. Sylwetka serca asteniczna. Osteofity na krawędziach trzonów. Co to oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza chorob płuc po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne