Co znaczy wynik RTG zatok i co powoduje bóle?

Wynik Rtg zatok: "Przyścienny obrzęk błony śluzowej w zachyłkach zębodołowych i jarzmowych zatok szczękowych. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne". Boli mnie nos u nasady, łuki brwiowe, skronie i powyżej skroni, czasami oczy. Lekarz badając mnie stwierdził , że mam szczękościsk od stresu. Czy możliwe jest, aby to było powodem moich dolegliwości bólowych?

Dzień Dobry Pani,

Jako odpowiedź na stres nawykowo? reaguje Pani szczękościskiem, co w stanie przewlekającym się daje symptomy bólowe.

Z mojej strony zachęcałabym Panią do dzielenia się swoimi trudnościami, wyzwaniami, obawami z Osobą bliską/zaufaną, i nie zostawać z tym samej.

Życzę Pani zatroszczenia się o siebie,
irena.mielnik.madej@gmail.com