Co znaczy wynik testu obciążenia glukozą w 25. tc?
Dzień dobry jestem w 25 tygodniu ciąży, robiłam test obciążenia glukozą 75 g, a moje wyniki są na czczo 82 mg/dl, po 1 h - 169 mg/dl i po 2 h - ( ) 152 mg/dl, czy mam się czego obawiać? Pozdrawiam.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wynik po 2 godzinach graniczny, norma to wlasnie 152, wskazana kontrola u diabetologa i obserwacja.
Pozdrawiam