Co znaczy zaczerwienienie i swędzenie dłoni?

Witam mam 30 lat i od dwóch dni mam zaczerwienienie dłoni , swędzenie I palenie i to tylko z górnej cieście dłoń prosze o poradę pozdrawiam i dziękuję

Lek. Wojciech Zygmunt

Zaczerwienienie dłoni i opisane przez pana objawy są dość niecharakterystyczne, dlatego podam tylko kilka nazw jednostek chorobowych, które należałoby wykluczyć: Choroby wątroby (badanie AlAT, AspAT, GGTP, ALP, Bilirubina), cukrzyca (oznaczenie stężenia glukozy w osoczu krwi na czczo), choroba Reynauda (charakterystyczne objawy silnego marznięcia z następowym zaczerwienieniem i zasinieniem dłoni i palców w odpowiedzi na zimno). Z pewnością warto również wykonać badanie morfologii krwi. Ewentualnie powinien udać się pan do neurologa, gdyż objawy przypominają rozpoczynającą się neuropatię.