Co znaczy zaczerwienienie twarzy po zabiegu laserem frakcyjnym?

dzień dobry. Jestem 4 dzień po zabiegu laserem frakcyjnym CO2. Miałam słabą moc zabiegu (jaką nie wiem) - na szyi nie ma żadnych znaków. Natomiast problemem jest twarz: miejscami na policzkach i żuchwie jest czerwona pasami. Są to jakby plamy. Na tych plamach i na całym czole wystąpiła w 2 dniu wysypka. Teraz czuć to jak twardą skorupę o nierównej powierzchni (pęcherzyki/grudki, ale nic się nie sączy). Bardzo swędziało. Wczoraj kupiłam Amertil. Żadnych zmian. Oczywiście jadę do tej osoby, która wykonywała zabieg, ale nie jest to lekarz. Bardzo proszę o odpowiedzi.

Powinna Pani udać się do lekarza, który wykonał zabieg. Laser frakcyjny to urządzenie medyczne. Możliwe jest nadkażenie bakteryjne, reakcja alergiczna i inne powikłania, które należy leczyć.

Dzień dobry, najlepiej skonsultować ten problem z osobą, która wykonała zabieg. Opisane przez Panią objawy są nietypowe.

Pozdrawiam serdecznie