Złuszczenie skóry i opuchlizna po zabiegu laserem frakcyjnym CO2

mam mieć robiony zabieg laserem frakcyjnym co2 , obawiam się złuszczenia skóry i opuchlizny jak długo sie utrzymuję po zabiegu?

Objawy pozabiegowe zależą od rodzaju skóry, problemu, z którym zgłasza się Pani na zabieg, od parametrów urządzenia etc. Teoretycznie tydzień, jednak każda skóra jest inna i może różnie długo się regenerować.

Witam
Przy nowoczesnych laserach frakcyjnych ablacyjnych obrzęk i zaczerwienienie skóry utrzymuje się około 3-4 dni. Jeżeli skóra jest delikatna lub zostały użyte mocne parametry, zaczerwienienie może utrzymywać się 1-2 tygodni. Najlepiej zabieg laserowy połączyć z podaniem osocza bogatopłytkowego. Skraca to okres gojenia i zapobiega powikłaniom.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Każdy pacjent reaguje inaczej na zabiegi laserowe. Nie można z góry przewidzieć jak długo będzie się u Pani utrzymywać opuchlizna. Ponadto duże znaczenie maja parametry, które zostaną zastosowane podczas zabiegu. Podstawą do wykonania zabiegu oraz ustalenia parametrów jest bezpośrednia konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej.

Pozdrawiam serdecznie.