Usunięcie blizn potrądzikowych przy pomocy lasera

Witam. Planuję zabieg usunięcia blizn potrądzikowych laserem, w związku z czym mam pytanie który laser jest skuteczniejszy, czy fraxel CO2 czy laser Er:yag-owy firmy Fotona. I co to znaczy, że fale powodują minimalne ablacyjne szybkie zabiegi? Że siła jest słabsza? I czy fakt, że dany rodzaj laseru jest mało inwazyjny świadczy o tym, że jest mniej skuteczny?

Witam , proponuję alternatywę dla zabiegów laserowych - zabieg Mesotherm , pełen opis na stronie www.fyoung.pl . Metoda jest skuteczna i mało inwazyjna , trzeba powtórzyć od 3 do 5 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych. Co do zabiegów laserowych to skuteczny jest fraxel ale jest to zabieg inwazyjny . Idea Mesothermu jest podobna tylko zamiast wiązek laserowych są mikroigły. Gorąco namawiam do lektury . Pozdrawiam

Lasery dzielimy na ablacyjne i nieablacyjne(uszkadzające i nie uszkadzające ciągłość skóry).
W porównaniu zabiegów należy brać pod uwagę głębokość zmian i powierzchnię plamki frakcyjnej.
Oba wymienione przez Panią aparaty są renomowanych firm i wydają się skuteczne.

Witam
Lasery ablacyjne sięgają dużo głębiej i powodują większą przebudowę skóry w porównaniu z laserami nieablacyjnymi. Po laserach nieablacyjnych skóra goi się szybciej, ale z reguły trzeba wykonać więcej zabiegów aby uzyskać podobny efekt.