Co zrobić, aby poprawić stan zdrowia dziadka?

Witam, Piszę w imieniu mojego dziadka. Od kilku miesięcy (mniej więcej od lipca) jego samopoczucie zaczęło się pogarszać, teraz już jest całkowicie bez energii, dodatkowo schudł. Zawsze był dość aktywny, ale ewidentnie podupadł na zdrowiu. Chodzi po lekarzach, bada się, ale nikt nie jest w stanie udzielić mu rzetelnej informacji i stwierdzić co mu dolega. Cały czas dostaje antybiotyki, które jedynie zbijają obecną od czasu do czasu gorączkę. Badania krwi wyszły najgorzej: NEU% - 85,7% / LYM % - 10,8% / LYM – 0,8 / EOS% - 0.1% / EOS 0,01 / IG% 0,9 % / RBC 3,32 / HGH 10,6 / HCT 38,2% / MCH 31,9 / RDW-CV 16,4 Cała reszta też prezentuj się dość kiepsko. Poza tym żelazo w dolnym przedziale i bardzo wysoka ferrytyna ok.960!!! CRP również bardzo wysokie. Proteinogram białek z surowicy, wszystkie wymienione podwyższone Białko całkowite beta 2 - 9,10% Albuminy beta 2 - 0,61 Bialko całkowite alfa 1 globuliny - 7,70 % Albuminy – 3,16 ( obniżone) Albuminy Alfa 1 globuliny – 0,52 Inne badania typu wątrobowe, nerkowe wyszły w normie. Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady: co robić lub gdzie się udać. Z góry dziękuję, Dominika

W przypadku uporczywych gorączek, utraty masy ciała i podwyższonych markerów zapalnych należy przeprowadzić pilną diagnostykę infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Proszę wykonać badanie echokardiograficzne, należy także pobrać krew do badań mikrobiologicznych. Warto uzupełnić diagnostykę obrazową o RTG klatki piersiowej i USG brzucha (żeby nie tracąc czasu sprawdzić alternatywne przyczyny).