Co zrobić, by uniknąć nawrotu anginy?

Cztery tyg. temu trafilam do lekarza z angina, dostalam penicyline co 6 godz. przez 7 dni. Z zastrzezeniem, ze jesli objawy ustapia, moge zaprzestac jej brania po 5 dniach. Kiedy przestalam, do konca zostalo mi 5 dawek. Nastepnego dnia jednak czulam bol gardla, wiec bralam go do konca, co 6 godz. jak wczesniej. Po tygodniu znow bolalo mnie gardlo i widzialam naloty, zaczelam wiec jesc duzo lodow i zimnej wody, pomoglo, naloty w 90% zeszly. Co powinnam zrobic by uniknac nawrotu?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze przy następnej infekcji nalezy wykonać wymaz i posiew i wdrożyć leczenie celowane