Co zrobić przy częstych anginach i szkarlatynie?

Mam problem z migdałkami podniebiennymi. W ciągu trzech miesięcy przeszłam szkarlatynę i dwie anginy. Lekarze diagnozują anginy, ale typowych objawów anginy nie mam oprócz białych nalotów na migdałach. Samopoczucie dobre, brak bólu gardła i gorączki. Wymaz nie wykrył paciorkowców. Co infekcja to biorę antybiotyk typowy na anginy. Czy to może być mononukleoza ? Zastanawiam się nad kuracja odpornościową albo zamrożeniem migdałków. Co robić ?

naloty to moze być detryt czyli złóg.
czy to anginy???? trzeba dobrze rozpoznac: gorączka powiekszone wezły i naloty a nie detryt!!!
trzeba ucisnąć i stwierdzić co to jest.

"Wskazania do tonsillektomii:

Bezwzględne:
bardzo duże migdałki utrudniające mowę, oddychanie, połykanie, powodujące bezdech senny;
powikłania odogniskowe: choroby zapalne stawów, serca, nerek, skóry, tęczówki oka;
nosicielstwo błonicy, gruźlicy.
często przy podejrzeniu nowotworu jednostronnie
Względne:
nawracające zapalenie migdałków (3-6 incydentów rocznie w ciągu kolejnych dwóch lat);
nawracające zapalenie zatok obocznych nosa;
przebyty ropień okołomigdałkowy."

mononukleoza to ostra choroba a nie ciągłe nawroty,

W tej sytuacji nie ma wskazań do tonsillektomia, czyli mozna rozważyć krioterapię lub laserową waporyzację migdałków z ich zmniejszeniem czyli odparowaniem, dochodzi przy tym do zmniejszenia lub nawet usunięcia krypt migdałkowych, likwidacji biofilmu bakteryjnego i stymulacji regeneracji tkanki limfatycznej, która przy przewlekłym stanie zapalnym znajduje się w anergii czyli uśpieniu.

Zapraszam
www.laryngologbydgoszcz.pl