Co zrobić, gdy niemowlę wypróżnia się raz na tydzień?

Witam. Mój 3 miesięczny syn wypróżnia się raz na tydzień. Stolec nie jest twardy ale jak już sie zbliża ten dzień bardzo płacze pręży się i wierci przy karmieniu. Karmię wyłącznie piersią na żądanie. Byłam u pediatry, który zalecił czopki, środek na przeczyszczenie Duphalac oraz podawanie mu soku z jabłka. Czy takie leczenie jest słuszne? Jeżeli nie prosiłabym o poradę. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

prosze koniecznie udać się do gastroenterologa dziecięcego po badaniu lekarz określi dalsze postępowanie.