Co zrobić, jeśli od prawdopodobnie pominiętej tabletki minęło kilka dni?

Zaczelam stosowac Limetic.W trakcie 1. opakowania,w 2.tygodniu nie jestem pewna czy wzielam tabletke.Nastepne juz biore normalnie ale po dobie dostalam dosc obfitego krwawienia.Czy dzialanie tabletek zostalo oslabione?Co zrobic w takiej sytuacji gdy od prawdopodobnie pominietej tabletki minelo kilka dni?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować stosowanie antykoncepcji zgodnie z harmonogramem. Należy także stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni.