Pominięte tabletki antykoncepcyjne i krwawienie

Biore tabletki antykoncepcyjne, mialam juz okres w przerwie 7 dni od brania tabletek zaczelam nowe opakownie ale ostatnio zapomnialam o dwoch tabletkach wzielam je dzis i dostalam krwawienia, czy to jest normalne czy wszystko jest w porzadku, czy musze udac sie do lekarza?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Pominięcie tabletek może spowodować wystąpienie krwawienia - do krwawienia dochodzi na skutek spadku poziomu hormonów we krwi. Należy pamiętać, że w przypadku pominięcia tabletek ochrona przed ciążą nie jest zachowana - zalecana jest konsultacja u lekarza ginekologa.