Co zrobić w przypadku "strzelania" palców u rąk?

Witam, ostatnio kiedy wstaję rano to mam problem z palcami serdecznymi rąk tzn strzelają tylko mnie nic nie boli itp tylko jest lekki problem z wyprostowaniem. Gdzieś 1h po wstaniu problem zanika i normalnie palce funkcjonują. Czy jest to coś poważnego? Siłowałem się cale wakacje na siłowni i nieraz przeciązalem ręke z tego co wiem i teraz na razie mam przerwę i takie coś mi wyskoczyło. Czy coś mam z tym zrobić? Pozdrawiam

Dzień dobry,

bez możliwości zobaczenia i zbadania Pana problemu, nie jestem w stanie postawić konkretnej diagnozy. Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na palec trzaskający, do którego często dochodzi w wyniku nadmiernego przeciążenia mięśni i który najczęściej dotyka palca serdecznego. Sugerowałabym odpoczynek i obserwację. Jeżeli problem nie ustąpi i/lub pojawią się dodatkowo dolegliwości bólowe proszę zgłosić się do specjalisty, który przeprowadzi diagnostykę i zasugeruje odpowiednie postępowanie. Mogą to być zabiegi fizykoterapeutyczne z obligatoryjnymi iniekcjami niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W ostateczności wdrażane jest leczenie operacyjne.
W razie jakichkolwiek pytań, pozostaję do Pana dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,
Aleksandra Gołda
fizjoterapeuta, kosmetolog

email: agolda@arsestetica.pl I siedziba tel. 71 707 09 93 I tel. kom. 691 818 624 I www.arsestetica.pl

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl