Co zrobić w przypadku wbicia się gałęzi w oko?

Dzień dobry. Wczoraj obcinając gałęzie, wbiłam sobie w oko gałąź dosyć grubą, przez chwile myślałam, że mam wybite oko ale gdy otwarłam było ok.Oko zrobiło się wczoraj czerwone na gałce ocznej.Nie bolało mnie, ale widziałam,że czerwone na gałce ocznej trochę się powiększa.Natomiast dziś mam większą ilość tego czerwonego tak jakby się rozprowadziło i jest tego więcej i do tego takie żółte jest na gałce ocznej trochę. Od dziś boli mnie oko podczas mrugania i rano wyciągłam sobie ropę z oka ( myślę, że to była ropa).Czy to oko się zagoi i wróci do normy .Mogliby mi państwo określić za pomocą mojego opisu co to jest i czy to przejdzie za jakiś czas? Bardzo proszę, ponieważ dziś nie dostane się do okulisty.

Niezbędne będzie włączenie leczenia w postaci kropli do oczu, musi pani pójść do lekarza POZ lub okulisty. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.