Czy mogą wystąpić czerwone żyłki w gałce ocznej od światła?

Dzień dobry Czy po badaniu okulistycznym profilaktycznym, w tym: badanie dna oka może wystąpić podrażnienie oczu/ czerwone żyłki w gałce ocznej od światła? Czy to światło, które jest kierowane na gałkę oczną podczas badania okulistycznego jest bezpieczne/ nieszkodliwe? Czy te czerwone żyłki w gałce ocznej są odwracalne, czy znikną? Jeśli tak, czy znikną same czy trzeba to jakoś wspomóc? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nadal się utrzymują proszę koniecznie udac się do lekarza okulisty ponownie