Xalatan a jaskra i czerwone oczy

Witam. Niedawno stwierdzono u mnie jaskrę. Na ogół mam ciśnienie oka w normie jednak ostatnio w jednym oku okulista zauważył wzrost, w tym celu przepisał mi krople Xalatan na obniżenie (do jednego oka) do czasu kontroli (za 3 tygodnie). Jednak po zastosowaniu zauważyłam, że moje oko jest czerwone.. Czy powinnam zaprzestać stosowania kropli Xalatan? Chciałabym zaznaczyć że na chwilę obecną nie mam jak się udać do swojego okulisty (duża odległość) i nie wiem co mam robić. Powiem szczerze, że mam obawy czy krople Xalatan bardziej mi nie zaszkodziły zamiast pomóc... Czy istnieje ryzyko, że z powodu stosowania kropli Xalatan moja jaskra jeszcze się pogłębi? Czy czerwone oczy mogą być jednym ze skutków ubocznych stosowania tego preparatu? I czy w końcu faktycznie jest to skuteczny lek na obniżenie ciśnienia ocznego? Będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję odstawić krople. I koniecznie udać się do lekarza okulisty. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.