Zapytaj lekarza

7 1 6 , 6 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaczerwienienie oczu po stosowaniu kropli Travatan we wczesnym etapie jaskry

Mam 25 lat. Mój okulista przepisał mi krople travatan na obniżenie ciśnienia ze względu iż podejrzewa się u mnie wczesne stadium jaskry. Jednak po tych kroplach białko w oku jest czerwone, żyłki w oku są bardzo widoczne niż wcześniej oraz utworzył mi się krwiak. Czym jest to spowodowane? Moja mama używa tych kropli ponieważ ma jaskrę ale pierwszy raz widzi takie objawy. U niej nic podobnego się nie działo a bierze je 3x dziennie a ja tylko 1x dziennie.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Czy można powstrzymać postępowanie jaskry?

Witam. Przekrwienie oczu jest bardzo częstym działaniem niepożądanym tego preparatu. W tej sytuacji należy zaprzestać jego stosowania. Proszę zgłosić się do okulisty lub lekarza poz który zaordynuje inny preparat.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Travatan jest prostaglandyną a więc mediatorem zapalenia. Oczywiście leczy też jaskrę obniżając ciśnienie wewnątrzgałkowe.Zaczerwienienie oczu powinno przeminąć po 3-4 tygodniach, oko się przyzwyczai. Jeśli jednak nie czułby się Pan po tym czasie zadowolony z Travatanu proszę porozmawiać ze swoim okulistą .Ważna jest też godzina o której Pan zakrapia oczy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy