Mrozki przed oczami a ryzyko jaskry

Mam 40 lat, w mojej rodzinie były przypadki jaskry, ja od dzieciństwa noszę szkła plusowe oraz mam astygmatyzm, od 2 miesięcy zaniepokoiły mnie mroczki przed oczami przez które mniej wyraźnie widzę, miałam zakropione oczy i badane przez okulistę, który nie stwierdził nic niepokojącego, ani jaskry, jednak te mroczki są denerwujące, zamierzam zasięgnąć opinii innego lekarza tylko zastanawiam się czy można mieć ponownie zakrapiane oczy w tak krótkim ostępie czasu.

Witam.Mroczki mogą być spowodowane Pani wiekiem,zmęczenie oczu jest spowodowane zaburzeniami presbyopijnymi. Jaskrę mozna zdiagnozować badaniami dość łatwo,zrobić proszę badania np.komórek G zwojowych siatkówkioraz włókna nerwowe i będzie Pani pewna że jest/ nie jest Pani podobna do chorych przodków. Oczy można zakrapiać codziennie,nie jest to szkodliwe.Obecne Oct /tomografy/ nie wymagają zakroplenia oczu. Usg też nie wymaga.Pozdrawiam