Co zrobić z przypadku dostania się owada do nosa?

WITAM serdecznie prosze o porade jakies dwa dni temu bedac na tarsie do nosa wleciał mi jakis owad czułam to ze niestety nie udało się go usunac i byc mzoe przesunal sie dalej do zatok co w takiej sytuacji zrobic czy jest jakies ryzyko czy owad moze bytowac w warunkach zatok nosowych np ? czy naturalnie podczas wysmarkania nosa powienien zostac stamta usunięty prosze o inf i czy warto plukac nos solą fizjologiczna w takim przypadku ?

Spokojnie nie ma możliwości przedostania się się owada do zatok. Jezeli się nie rusza to znaczy, że nie żyje lub go tam już nie ma. Dmuchanie nosem do przodu lub wciąganie nosem powietrza do gardła czyli do tyłu powinno go usunąć.