Co zrobić z trzeszczącym i bolącym kolanem?

Witam! Bardzo proszę o radę, strasznie grzechocze mi kolano od dobrych kilkunastu miesięcy. Zaczyna sprawiać mi ból, wchodząc i schodząc po schodach. Pomału zaczyna też i w drugim kolanie. Idąc, muszę chodzić ostrożnie, bo jak bym nierówno stąpnęła, wtedy jest nieprzyjemny ból. Byłam wczoraj u ortopedy i powiedział mi, że ma boleć i ma trzeszczeć, bo starzy ludzie mówią, że co to za chałupa jak nie trzeszczy. Wyszłam strasznie zniesmaczona taką odpowiedzią.

To wychodzi na to, że mam dopiero się pojawić jak już nie będzie co leczyć, jak można się leczyć zawczasu? Dodam, że jestem osobą szczupłą i taka zawsze byłam. Proszę mi poradzić, jakie mam wykonać badanie, czy USG czy rezonans kolana i ile takie badanie przypuszczalnie kosztuje i jaki najlepszy lek zażywać, bo podejrzewam, że to jest wycieranie się mazi. Bardzo proszę o radę, z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jest prawdopodobne, że przyczyną dolegliwości jest zbyt mała ilość mazi stawowej, jednak bez badania nie ma możliwości postawienia takiego rozpoznania. Nie napisała Pani w jakim jest wieku, może należy wykluczyć także obecność osteoporozy?

Bez badania nie ma możliwości zalecenia rodzaju badań, które należy wykonać, a tym bardziej leczenia. Badania wykonane prywatnie (tomografia i rezonans) kosztują w granicach 500-1000zł.

Najlepiej byłoby skorzystać z pomocy innego ortopedy i ponownie omówić z lekarzem Pani dolegliwości.

Pozdrawiam