Od kilku dni boli mnie brzuch po każdym posiłku - co powinnam zrobić?

Od kilku dni boli mnie żołądek, ból nie jest silny ale stały, za to bardzo nasila się po zjedzeniu jakiegokolwiek posiłku. Po zjedzeniu P******* i K******* ból ustępuje, ale tylko na chwile. Proszę o jakąś poradę by ból ustąpił.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety ból brzucha jest objawem na tyle niespecyficznym, że może świadczyć o bardzo wielu schorzeniach. By ocenić jego potencjalną przyczynę, warto byłoby znać jego dokładne umiejscowienie, cechy charakterystyczne, czyli czy na przykład kiedy się nasila, kiedy ustaje i jaki ma charakter.

Powinnaś zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który będzie miał możliwość zebrać dokładny wywiad oraz przede wszystkim Cię zbadać. Być może konieczne będzie również wykonanie badań dodatkowych w postaci usg brzucha, morfologii, prób wątrobowych, enzymów trzustkowych czy gastroskopii.