Ból brzucha po posiłku i biegunka tłuszczowa

Od zawsze dokucza mi ból brzucha po posiłku,szczególnie tłuszczowym( sosy,mięsa zasmażane,majonez, kapusta.Reaguję tak również na alkohol, kawę.Dodatkowo dochodzą nocne ataki.Towarzyszy temu biegunka tłuszczowa. Gastroskopia ok.Opis USG ma zdjęcie przewodów trzustkowych,ponoć powiększone światło przewodów jak na pacjenta w wieku 30 lat.We krwi enzymy trzustkowe amylaza etc. na max granicy normy -w czasie badania w normalny dzień bez objawów.Towarzyszy temu ból pleców - lędźwiowy odc.

Objawy są typowe dla przewlekłego zapalenia trzustki. Warto spróbować zastosować enzymy trzustkowe - poprawa potwierdza rozpoznanie. Wtedy te leki przyjmuje się stale.