Ból brzucha i biegunka po każdorazowym posiłku

witam, zauważyłam że godzinę po posiłku pojawia się ból brzucha i natychmiastowa potrzeba udania się do toalety. Wygląd stolca jest niepokojący, przypomina biegunkę tłuszczową.Często mam wzdęcia i gazy. prowadzę zdrowy, aktywny tryb życia, jem nietłuste potrawy i nie pijam alkoholu, tylko okazyjnie. Staram się spożywać pokarmy z błonnikiem.objawy występują od paru miesięcy a nasiliły się po świętach kiedy spożywa się inne potrawy. biegunka występuje częściej i kilka godzin po ostatnim posiłku.

Witam! Opisane objawy mogą wiązać się z niewydolnością zewnątrzwydzielniczą trzustki. W tej sytuacji wskazane jest wykonanie badania obrazowego - usg jamy brzusznej oraz badań laboratoryjnych świadczących o funkcji tego narządu (amylaza, lipaza, badanie ogólne kału).