Odstający brzuch, wzdęcia i biegunka

jestem szczupła, mój brzuch jest ciągle odstający przytyłam 2 kg mam wzdęcia, rano biegunke pozniej czasami normalny kał ale bardzo często chodzę do łazienki. podczas jedzenia mleka białego pieczywa czy słodyczy później boli mnie brzuc h czasami kłuje. źle się z tym czuję. staram się nie jeść dużo i małymi porcjami. cwiczę dośc często ale nic nie pomaga.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Pani dolegliwości mogą wynikać z niewłaściwej diety. Zarówno mleko, słodycze jak i pieczywo mają właściwości zapierające i wzdymające. Radzę wprowadzić do diety pełnoziarniste pieczywo z grubego przemiału oraz zrezygnować ze słodyczy. Jednocześnie warto zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania świadczące o funkcji przewodu pokarmowego (amylaza, lipaza, GGTP, ASPAT, ALAT, badanie ogólne kału).