Co zrobić z tym źle założonym aparatem?

Witam! Moja dziewczyna ma założony aparat od 3 lat. Stwierdziliśmy, że nie idzie to w dobrą stronę (przesunięcie góry u dołu - względem nosa- 1 co prawie do jednej strony. Dzisiaj mija dziewczyna była na konsultacji u innego ortodonta - same negatywne wiadomosci. Aparat zbyt długo, zła technika pracy, uszkodzone żeby od zamków itp itd. stąd moje pytanie , co robić dalej? Gdzie udać się do lekarza, żeby zrobić cos w stylu abdykacji? Od razu pytać u prawnika?? Dziękuję za pomoc !

proponowałabym skonsultować się jeszcze z innym ortodontą i najwyżej zmienić lekarza leczącego, jeżeli kolejny potwierdzi złe metody leczenia. Odnośnie prawnika - można oczywiście próbować, nie wiem jednak jaką zgodę podpisała Pacjentka u swojego lekarza prowadzącego przed założeniem aparatu odnośnie planu leczenia i efektu.