Co zrobić ze zbyt krótkim wędzidełkiem?

Witam, jestem 18-latkiem (rocznik 94) z pewnym problemem, a mianowicie jest to wędzidełko. Wydaje mi się, że jest ono zbyt krótkie. Jako dziecko (odkąd sięgam pamięcią) miałem problemy z odwinięciem napletka, lecz z czasem przeszło. Teraz mogę zrobić to bez problemu, jednak podczas, gdy penis jest w wzwodzie, jest lekki problem - gdy odwijam napletek, robi się fałd za żołędziem i czuć lekki opór przy wędzidełku. Zaznaczam, że jestem przed pierwszym stosunkiem. Zasady higieny są mi dobrze znane, więc brudem nie zarastam:). Czy jest szansa, by podczas stosunku zerwało mi się wędzidełko i później nie przeszkadzało lub sprawiło większy kłopot? Jeżeli muszę (najwidoczniej musowo) skierować się z tym do lekarza, to jak powinny wyglądać te procedury? Gdzie najpierw pójść? Do kogo się kierować, żeby ominąć koszta związane z chirurgią plastyczną? Z ogólnego zarysu te operację są bardzo kosztowne - da radę jakieś dofinansowanie z NFZ? Pozdrawiam.

Witam!

Wrodzone skrócenie wędzidełka może prowadzić do bólu, stopniowego naderwania bądź całkowitego zerwania w trakcie stosunku. Taki stan rzeczy zdarza się dość często. Naderwane wędzidełko goi się przez bliznowacenie i automatycznie powoduje dalsze jego skracanie. Całkowite zerwanie może prowadzić do krwawienia, które zwykle ustaje samoistnie przy uciśnięciu, ale też może być bardzo nasilone, ponieważ miejsce jest ukrwione.
Przy naderwaniu konieczna jest interwencja chirurgiczna - odbywa się ona w znieczuleniu miejscowym i polega na nacięciu wędzidełka i zszyciu w taki sposób, aby je wydłużyć. Po zabiegu należy utrzymać abstynencję seksualną i powstrzymać się od masturbacji - około 4 tygodni, aż rana się zagoi.

Należy udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do urologa. Zabieg może być wykonany z refundacją z NFZ. O wszystkie szczegóły należy spytać urologa. Lepiej wykonać zabieg wcześniej - unikając ewentualnych powikłań.

Pozdrawiam serdecznie!