Cuchnący zapach przy leczeniu kanałowym

Witam, mam takie pytanko byłem u dentysty i wymieniam amalgamat 30 lat temu nie wypełnili dobrze kanałów, przy rozwiercaniu było czuć smród z kanałów dentysta powiedział że bakterie i zatruł, wszystko dobrze ząb nie boli nie napuchłem ale mam od tygodnia kaszel męczący suchy, byłem u lekarza ogólnego osłuchowo dobrze gardło lekko czerwone, dostałem acodin i coś do pryskania i niestety nie przechodzi, w dzień jest nawet ok ale wieczorem do snu masakra. Czy może być to od zęba i co zrobić????

Dzień dobry,
w źle wypełnionym kanale, z którego wydobywa się nieprzyjemny zapach zebrały się bakterie gnilne. Bakterie tego typu nie powodują suchego kaszlu. Przyczyna takiego kaszlu moga być reakcje na kurz, alergia, zaoalenie oskrzeli wywołane przez wirusy. Bakteryjne zapalenie oskrzeli ma z reguły ostrzejszy przebieg. Musi Pan wyleczyć niezależnie kaszel i ząb. Serdecznie pozdrawiam, Urwszula Jarosz

Witam serdecznie,
W opisanym przypadku jest bardzo mała szansa, że przyczyną dolegliwości jest ząb, należy szukać innej przyczyny. Na pewno taki ząb trzeba przeleczyć kanałowo, jednak sam kaszel również powinien być wyleczony.