Cukrzyca w 22 tygodniu ciąży

Proszę o interpretację wyników, bo mój ginekolog postraszył mnie diabetologiem. Mam 33 lata, jestem w 22 tygodniu ciąży. Glukoza na czczo to 78 mg/dl Glukoza po 1 godz po 75 g glukozy to 115 mg/dl Glukoza po 2 godz po 75 glukozy to 108 mg/dl. Czy wyniki są aż tak złe?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podane wyniki są prawidłowe. Nie ma wskazań do konsultacji z diabetologiem.

Wyniki są prawidłowe. Nie wiem czemu ginekolog Panią straszył diabetologiem, nie jesteśmy wampirami :-). A na poważnie: test został przeprowadzony nieco wcześniej niż zalecane okno diagnostyczne. Do decyzji prowadzącego ginekologa będzie należało dalsze postępowanie.