Ćwiczenia na rozciągnięcie ciała i zwiększenie wzrostu

Witam, mam 19 lat i 157 cm wzrostu. Jest to uwarunkowane czynnikami genetycznymi. Wzrost zakończył się w wieku 12 lat. Badania hormonalne nie wykazały nic niepokojącego, aczkolwiek według siatki centylowej powinnam być 8 cm wyższa. Co mogę zrobić, żeby jeszcze urosnąć?

Witam. Hormon wzrostu wydzielany jest między innymi w odpowiedzi na hipoglikemię, wysiłek fizyczny i sen. Szansę na wyższy wzrost może zwiększyć więc zdrowia, niskokaloryczna dieta, systematyczne uprawianie sportu i odpowiednie ilość snu.