Cykliczne napady gorąca a możliwe dolegliwości

Witam, Bardzo proszę o pomoc w mojej chorobie. Mam 61 lat i męczy mnie choroba, której żadne wyniki nie mogą wykazać. Objawia się ona co dwa miesiące o tej samej porze w nocy (kilka razy) przez mnie więcej 4 noce podczas snu. W pewnej chwili w nocy wybudzam się i czuję uderzające ciepło w piersiach i duszności, trwa to krótko. Holter kilka razy nic nie wykazał. Nie choruję na nic innego. Bardzo proszę o pomoc. Czy jest to możliwe od hormonów jeżeli występuje to regularnie co dwa miesiące?

Warto sprawdzić, czy nie jest to przepuklina rozworu przełykowego. Objawy są typowe. Rozpoznanie stawia się na podstawie obrazu badania rtg przełyku i żołądka z kontrastem.