Cysta Bakera pod kolanem a możliwość powrotu do uprawiania sportu

witam, stwierdzono u mnie cyste bakiera pod kolanem. Bylam osoba profesjonalnie uprawiajaca sport (koszykowke), juz od 3 lat jednak nie trenuje z powodu kilku powaznych urazow kolana. Chcialam wrocic do amatorskiego sportu, jednak po kazdym treningu cysta daje o sobie znac i kolano puchnie na okolo 2 dni, pozniej znow jest ok. Cysta jest niewielkich rozmiarow i nie przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu. Co moge zrobic, by moc uprawiac sport? Laser i krioterapia pomoga? Patrycja

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Torbiel Bakera jest konsekwencją nieprawidłowości w obrębie stawu kolanowego. Sugeruję dokładniejszą diagnostykę pod okiem specjalisty ortopedy. Prawidłowe leczenie być może umożliwi Pani powrót do sportu.