Cysta Bakera u 4-letniego dziecka

Witam moj prawie 4 letni syn ma pod kolanem cyste bakera dosc duza bo wielkosci sliwki wiekszej, prawdopodobnie czeka go operacja bo od stycznia nic sie niewchlonelo i zaczyna bolec . Prosze napisac czy blizna jest duza po operacji czy tak male dziecko dlugo dochodzi do siebie , czy jest mozliwe wyciecie cysty artroskopowo i czy takie operacje sie stosuje w tym przypadku

Zabieg polega na wycięciu chirurgicznym torbieli znajdującej się poza stawem kolanowym, artroskopia to zabieg na strukturach wewnątrzstawowych. Dzieci szybko dochodzą po operacjach do siebie. Znacznie szybciej niż dorośli, jeżeli zbyt nadgorliwi rodzice im w tym nie przeszkadzają. Lekarz z pewności przeprowadzi zabieg z najmniejszego cięcia umożliwiającego bezpieczne wycięcie torbieli.