Guz pod kolanem u 3,5-letniego dziecka
witam ! zauwazylam u mojego 3,5;etniego synka guza pod koankiem , poszliśmy do chirurga dziecięcego i lekarz stwierdził cyste Bakera , jedynie pomacał reka , zadnego innego badania , ani usg.kazal przyjść w kwietniu/maju , chyba żeby się powiekszala to od razu. proszę napisac czy można stwierdzić przez takie dotkniecie, popatrzenie cyste ? czy mogę być spokojna . czytałam ze to może być tętniak, zakrzepica, wezel itp.dodam ze dziecko nieodczuwa bolu , nieutyka, nieprzeszkadza mu ten guzek

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Leczenie łojotokowego zapalenia skóry
Łojotokowe zapalanie skóry to schorzenie dermatologiczne. Jego leczenie jest dosyć trudne. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o sposobach leczenia łojotokowego zapalenia skóry.
Na ogół badanie fizykalne wystarcza , ale jeśli jest Pani zaniepokojona - proszę udać się do innego chirurga i zrobić ew. usg , zż
Witam. Dokładnie tak - wystarcza badanie kliniczne. Osobiście podejmuję próby leczenia poprzez punkcję i podanie leku do torbieli (cysty) i następnie unieruchomienie w soft-caście z całkiem dobrymi efektami, choć nie w 100%.