Cysta po kolanem a operacja

Mojej mamie stwierdzono cyste pod kolanem, bez usg, poprostu lekarz stwierdzil gołym okiem. Odczuwa bol przy chodzeniu i czuje jakby czasem miala cos metalowego w srodku i nie moze zgiac kolana.Czy to jest grozne?Czy warto zrobic zabieg?Mama nie jest za zabiegiem.Jakie sa skutki uboczne takiego zabiegu?Czy mozna wyleczyc to innym sposobem?

Torbiel Bakera jest częstym i niespecjalnie groźnym schorzeniem. Często współistnieje i wynika ze zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego. Leczenie zaczyna się zwykle od rehabilitacji. Warto jednak potwierdzić rozpoznanie w badaniu usg. Dobrze również prześwietlić kolana.