Co oznacza taki guzek pod kolanem?

Witam, od około 3 tygodniu na przedniej części nogi między kolanem a stopą pojawił się guzek pod skórą. Wyglada jak takie zgrubienie. Boli przy dotykaniu. Co to może być? Dodam, że jest lekko zaczerwienione.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bardzo możliwe, że opisany przez Panią guzek to tzw. Torbiel Bakera lub torbiel dołu podkolanowego.

Zmianę taką łatwo zlokalizować i wyczuć podczas badania palpacyjnego. Jest ona miękka i wypełniona płynem. Skóra wokół niej może być zaczerwieniona (tak jak w Pani przypadku) oraz nienaturalnie ciepła.

Inne typowe objawy torbieli Bakera to: obrzęk kolana, dolegliwości bólowe, tkliwość w tej okolicy, uczucie dyskomfortu, a na późniejszym etapie dodatkowo drętwienie połączone z zaburzeniami czucia.

Proszę więc udać się do ortopedy, który oceni zmianę i zaproponuje możliwe formy leczenia. Najczęściej stosuje się leczenie zachowawcze, iniekcje, leki przeciwzapalne lub ostatecznie operację.

Zachęcamy do artykuły nawiązującego do tematu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-kolanem-torbiel-bakera-i-inne-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.