Reakcja poszczepienna u 3,5-letniego dziecka

Witam,moja coreczka ma3.5 lat,wczoraj miala szczep w obie rece o nazwie MMR I DTaP.Po szczep czula sie dobrze,po paru godz. zrobila sie marudna,dalam jej calpol.Cala noc dobrze spala o 5rano powiedziala,ze bardzo bola ja nogi i rece i ze nie moze chodzic.Miala temp.38.5 wiec podalam calpol.Rano lekarz ja zbadal i ma powiekszone wezly chonne pod pachami stwierdzil,ze to reakcja poszczepienna i przepisal antybiotyk-Amoksycyline.Prosze powiedziec czy nie bedzie powiklan po szczep i antyb.

Aleksander Ropielewski

Nie mogę tego zagwarantować, jednak zwykle powikłania nie prowadzą do trwałych uszkodzeń i zaburzeń zdrowia.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna kontrolne badanie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się na kontrolę tak jak zalecił lekarz badający.