Cytomegalia - wyniki badań
Witam, zrobiłam badnie z krwi na obecność CYTOMEGALI wyniki poniżej: Cytomegalowirus IgG met.ELISA - ocena ilościowa: 74,26RU/ml Cytomegalowirus IgM met.ELISA - ocena ilościowa: 0,14 ratio Proszę o szybką odpowiedź co oznaczają te wyniki i czym mogą grozić?? Jestem w 10tc, a mój lekarz ginekolog nie chciał udzielić mi informacji na temat tego badania.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie!
Przedstawione wyniki badań przemawiają za dodatnim wynikiem IgG oraz ujemnym wynikiem IgM.
IgG i igM są swoistymi przeciwciałami informującymi o zakażeniu wiruswem cytomegalii, gdzie IgG świadczy o przechorowaniu infekcji i nabyciu odporności a igM świadczy o infekcji świeżej.
W Pani przypadku wynik jednoznacznie wskazuje, że infekcja CMV miała miejsce wiele miesięcy/lat temu i nie ma zagrożenia dla dziecka i Pani ciąży.
Może być Pani spokojna.
Pozdrawiam.