Czarne nitki w moczu u 22-latka

Ostatnio przyjrzałem się mojemu moczowi, pływają w nim drobne, cienkie, czarne nitki długości <1cm. Co to moze być? Jutro oczywiście wybieram się na badanie moczu i posiew, ale proszę o wszelkie możliwe pomysły.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Może być objaw infekcji lub krwawienia, działanie uboczne stosowanych leków. Warto się upewnić, czy badanie moczu uwzględnia również badanie osadu moczu (zwłaszcza, jeżeli badanie wykonywane jest prywatnie).
Warto również wziąć pod uwagę choroby tropikalne (jeżeli w ciągu ostatnich kilku lat miały miejsce dalsze (Afryka, Azja, Ameryka Pd.) podróże), przede wszystkim Schistosomatozę.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy