Czas gojenia nadruchomości w stawie mostkowo-obojczykowym

Ile czasu goi sie nadruchomows w stawie mostkowo-obojczykowym? Co mozna robic podczqs takiegu urazu, a co nie. Co zrobic, aby przyspieszyc gojenie?

zwichniecie stawu mostkowo -obojczykowego goi siestandardowook 6 tygodni
Do ok 3 tygodni mozna odczuwac zwiekszonedolegliwosci bólowe - nie znaczy to ze one znikna całkowicie po tym okresie.
NIe nalezy przeciazac kończyny górnej - mozna uzywacreki do normalnych czynnosci zyciowych, ale bez podnoszenia przedmiotów, itp. po 3 tygodniach nalezy rozpoczac ruch czynny (najelpiej udac sie do fizjoterapeuty) w celu doboru prawidłowych ćwiczeń

DO przyśpieszenia zrostu wystarczy - racjonalna , zdrowa dieta, regeneracja mozna wspomoc: laseroterapia, magnetronic

Życze dużo zdrowia. Pozdrawiam