Czas gojenia ropnia odbytu

Witam. W czwartek miałem przeciety ropien odbytu. Po pieciu dniach podczas oddawania stolca moczu i nocami prawie zawsze wydobywa się z niego bezwonna żółtawa ciecz a potem krew. Od hirurga usłyszałem trzy dni temu że rana sie drenuje i nie ma sie czego bać. Zaczynam się martwić bo w czwartek wracam do pracy i tam higiena będzie utrudniona. Ile to może się jeszcze goić?

Nie zajmuję się przepowiadaniem przyszłości i w związku z tym nie będę zgadywał ile czasu potrwa gojenie! Poza tym nie widziałem pacjenta i jego choroby a NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! Proszę o wszystko pytać chirurga leczącego! zż

Niestety, takie rany goją się z reguły długo. Ważne jest, żeby treść w całości wydobywała się na zewnątrz, wygojenie przedwczesne skóry, zamknięcie rany ze zbiornikiem wewnątrz może źle się dla Pani skończyć. Leczenie wówczas przetoki wymaga jeszcze większego zaangażowania.