Amizepin na neuralgię międzyżebrową

Witam. Tydzień temu byłem u neurologa i dostałem lek Amizepin. Lekarz powiedział, że możliwe że mam neuralgię międzyżebrową. Na recepcie dostałem 100 tabletek, później mam się zgłosić do lekarza rodzinnego o przedłużenie. Czy można tak długo brać Amizepin? Na obecnej recepcie wychodzi 25 dni. Czy dłuższe stosowanie Amizepinu może spowodować uzależnienie? Czy mogę Amizepin odstawić z dnia na dzień czy muszę stopniowo? Czy przy tym leku mogę przyjmować inne leki przeciwbólowe typu Ibuprom czy Apap? Jakie mogą być skutki połączenia Amizepinu z innymi lekami? Czy może istnieją jakieś bezpieczniejsze zamienniki Amizepinu? Zgubiłem ulotkę, a nie chcę szukać informacji w internecie, bo jednak chodzi o moje zdrowie. Dodam, że w zaleceniu jest 2 razy po jednej tabletce (200mg), więc biorę Amizepin o 8 rano i 20 wieczorem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Neuralgia międzyżebrowa należy do chorób/bólów, w których tzw zwykłe leki przeciwbólowe nie są skuteczne.
W tego rodzaju bólu stosuje się leki przeciwpadaczkowe albo przeciwdepresyjne.
Zazwyczaj leczenie jest długotrwałe.
Amizepin czyli carbamazepina jest dosyć starym lekiem o wielu skutkach ubocznych. Obecnie lepiej stosować gabapentynę.
Leków przeciwpadaczkowych nie wolno odstawiać nagle, należy stopniowo zmniejszać dawkę.