Zapalenie stawu kolanowego a długość leczenia

Dzień dobry. Zdiagnozowano u mnie zapalenie stawu kolanowego. Niestety zapomniałam zapytać lekarza, a chciałabym się dowiedzieć jak długo trwa leczenie zapalenia stawu kolanowego z niedużym wysiękiem? Dodam, że stosuję leki typu DicloDuo i Aescin. Po jakim czasie brania leków powinna być odczuwalna poprawa, jak długo powinnam je stosować? Może są jakieś skuteczniejsze leki, które pomogą w przypadku zapalenia stawu kolanowego? Co powinnam zrobić, kiedy leki nie zadziałają i nie będę czuła poprawy? Czy fizykoterapia jest skuteczna w leczeniu zapalenia stawu kolanowego? Może powinnam się zainteresować jakąś rehabilitacją? Może są jakieś przeciwwskazania do fizjoterapii i rehabilitacji? Bardzo proszę o informacje na temat leczenia wysiękowego zapalenia stawu kolanowego. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam,
wszystko zależy od organizmu i nasilenia stanu zapalnego. Oczywiście poprawę powinna Pani odczuć już po pierwszym tygodniu. Jeśli nie będzie widać poprawy, może trzeba będzie zmienić leki. Rehabilitacja jest jak najbardziej wskazana, ale nie w czasie ostrego stanu zapalnego, ewentualnie działanie fizykalne typu jonoforeza, wirówka wodna.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty