Zapalenie stawu kolanowego a długość leczenia

Dzień dobry. Zdiagnozowano u mnie zapalenie stawu kolanowego. Niestety zapomniałam zapytać lekarza, a chciałabym się dowiedzieć jak długo trwa leczenie zapalenia stawu kolanowego z niedużym wysiękiem? Dodam, że stosuję leki typu DicloDuo i Aescin. Po jakim czasie brania leków powinna być odczuwalna poprawa, jak długo powinnam je stosować? Może są jakieś skuteczniejsze leki, które pomogą w przypadku zapalenia stawu kolanowego? Co powinnam zrobić, kiedy leki nie zadziałają i nie będę czuła poprawy? Czy fizykoterapia jest skuteczna w leczeniu zapalenia stawu kolanowego? Może powinnam się zainteresować jakąś rehabilitacją? Może są jakieś przeciwwskazania do fizjoterapii i rehabilitacji? Bardzo proszę o informacje na temat leczenia wysiękowego zapalenia stawu kolanowego. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Witam,
wszystko zależy od organizmu i nasilenia stanu zapalnego. Oczywiście poprawę powinna Pani odczuć już po pierwszym tygodniu. Jeśli nie będzie widać poprawy, może trzeba będzie zmienić leki. Rehabilitacja jest jak najbardziej wskazana, ale nie w czasie ostrego stanu zapalnego, ewentualnie działanie fizykalne typu jonoforeza, wirówka wodna.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zapalenie stawu kolanowego i sposoby leczenia

Witam, byłem niedawno u ortopedy i lekarz powiedział mi że mam zapalenie stawu kolanowego ( boli przy nacisku na kolano, np. leżenie na brzuchu). To co mi przypisał nie bardzo mi pomogło, wiec oto moje pytanie, co możecie mi polecić by to wyleczyć ? Proszę o odpowiedź specjalisty, 
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Bez badania lekarskiego cieżko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje udac sie do lekarza ortopedy pońownie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Długość terapii skręcenia stawu kolanowego

Witam, mam takie pytanie ile czasu leczy się skręcenie stawu kolanowego ? pierwszy raz stało mi się to 31Lipca 2014, niby było wyleczone, ale 09listopada znów to samo, niby znów wyleczona i wczoraj na wf to samo, skręciłem nogę, a wyskoczyłem tylko do bloku w piłce siatkowej, spadłem na ziemię i się przewróciłem, objawy to noga napuchnięta, mogę zgiąć tylko do połowy, rowerem daję radę jeździć, lekarz w listopadzie nie zauważył pękniętych łekotek, tylko uszkodzene więzadła ACL i MCL. Dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty