Wysiękowe zapalenie stawu kolanowego a konieczność ściągnięcia płynu

Witam, Od 2 tygodni boli mnie prawe kolano. Byłam z tym w szpitalu. lekarz stwierdził wysiękowe zapalenie stawu kolanowego, obrzęk, ruchy zgięcia bolesne , ograniczone ok. 20 stopni , płyn(ślad). Czy istnieje ewentualność że ten płyn bedę musiała mieć ściągany? Dostalam leki przeciwzapalne jednak ciągle nie moge tego kolana zginac. Proszę o pomoc, jak się to leczy, czy to groźne?

witam,
ściąganie płynu z kolana jes metodą ostateczną i obecnie rzadko polecaną ze względu na nawrotowość objawu.
Proszę stosowac leczenie przeciwzapalne, oszczędzac kończynę i chłodzić kolano.